ارائه تسهیلات خرید دستگاه
دستگاه گیوتین

دستگاه گیوتین

دستگاه برش گیوتین یکی از کاربردی‌ترین ابزار برای شکل‌دهی به فلزات در صنایع مختلف به شمار می‌رود. درواقع با توجه به این‌که امروزه فلزات از رایج ترین انواع مواد مورد استفاده در صنایع و ساخت‌وسازهای متنوع در زندگی مدرن هستند، شرکت‌ها و کارخانه‌های متعددی اقدام به تولید ابزار و ماشین‌آلات کاربردی برای پردازش و شکل‌دهی فلزات و تبدیل آن‌ها به محصولی مفید و کارآمد کرده‌اند که یکی از این دستگاه‌ها، دستگاه برش گیوتین است. در ادامه به معرفی این دستگاه، انواع و شیوه‌ی کار آن می‌پردازیم.

نحوه کار دستگاه برش گیوتین

دستگاه برش گیوتین یک نوع قیچی صنعتی است که از آن برای برش ورق‌های فلزی استفاده می‌شود. این دستگاه مانند قیچی‌های معمولی از دو تیغه تشکیل شده است که یکی از آن‌ها به صورت ثابت روی سطحی به شکل میز قرار دارد و تیغه دیگر -که به‌صورت موازی با تیغه اول قرار می‌گیرد- متحرک است.روش انجام کار این دستگاه مانند قیچی است؛ با این تفاوت که یک تیغه دستگاه ثابت بوده و تنها یکی از آن‌ها حرکت می‌کند. ورق‌های فلزی با طول زیاد بین دو تیغه قرار می‌گیرند و تیغه متحرک با حرکت عمودی، آن‌ها را برش می‌زند. سرعت انجام کار این دستگاه بسیار بالا است و به همین دلیل، موجب صرفه‌جویی در زمان می‌شود.

انواع دستگاه برش گیوتین

دستگاه برش گیوتین در انواع مختلف و با امکانات متغیری ساخته می‌شود که هرکدام از آن‌ها برای انجام یک سری از فعالیت‌ها در صنایع کاربرد دارند. در ادامه به بررسی انواع دستگاه‌های برش ورق می‌پردازیم.

 

دستگاه برش گیوتین مکانیکی

قیچی ورق‌بر مکانیکی، قیچی مکانیکی و یا برش گیوتین مکانیکی از نام‌های این نوع دستگاه بوده و انتقال نیرو در آن از طریق موتور گیربکس انجام می‌گیرد. این نوع دستگاه برش ورق، در مواردی که نیاز به برش ورق‌های فلزی تا ضخامت 6 میلی‌متر وجود داشته و سرعت انجام کار در آن از اهمیت بالایی برخوردار باشد، بسیار پرکاربرد است.

دستگاه برش گیوتین هیدرولیکی

نیروی محرکه موردنیاز برای دستگاه برش هیدرولیکی از سیستم فشار روغن تأمین می‌شود. این نوع از گیوتین‌ها برای برش ورق‌های با ضخامت بیشتر از 6 میلی‌متر بسیار مناسب هستند و می‌توانند تا طول 8 متر هم ساخته شوند. گیوتین هیدرولکی، خود دارای سه نوع متفاوت است که در ادامه به بررسی مشخصات آن‌ها می‌پردازیم.
⦁ گیوتین هیدرولیک دو جک: این نوع از گیوتین دارای دو جک است که نیروی مورد نیاز برش را تأمین می‌کند.
⦁ گیوتین هیدرولیک چهار جک: گیوتین 4 جک علاوه‌بر دو جک اصلی، دو جک دیگر نیز در خلاف جهت آن‌ها دار که به برگشت تیغه به حالت اولیه کمک می‌کنند و همین امر، سرعت کار دستگاه را بالاتر می‌برد.
⦁ گیوتین هیدرولیک شش جک: گیوتین 6 جک علاوه‌بر دو جک فشار و دو جک برای برگشت تیغه، دو جک نیز برای تنظیم فیلر و تغییر زاویه برش دارد. این کار باعث می‌شود در مواقعی که با ورق‌های متفاوت و ضخامت‌های متغییر کار برش انجام می‌شود، زمان کم‌تری صرف تغییرات شود.

قیمت و خرید دستگاه برش گیوتین

دستگاه‌های برش گیوتین در انواع، اندازه‌ها و توسط برندهای متفاوتی ساخته شده‌اند و دارای تنوع زیادی هستند. بنابراین یکی از اصلی‌ترین مواردی که پیش از اقدام به خرید دستگاه برش ورق صنعتی باید به آن توجه کرد، نوع برش، ضخامت ورق، جنس ورق، طول ورق و برش مورد نظر است. زیرا تمام این موارد بر نوع دستگاهی که باید خریداری شود تأثیر مستقیمی دارد.
صنایع ماشین‌سازی دانش بنیان پایابرش با بیش از 40 سال سابقه یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت‌های تولید و تأمین‌کننده ماشین‌آلات برش و فرم‌دهی ورق‌های فلزی در ایران است. شما می‌توانید برای انتخاب راحت‌تر و اطلاع از قیمت دستگاه برش گیوتین هیدرولیکی پایابرش و یا دستگاه برش گیوتین مکانیکی پایابرش مورد نظر خود، با متخصصان این مجموعه مشورت کنید و مناسب‌ترین دستگاه را برای خدمات برش ورق‌های فلزی انتخاب کنید. برای ارتباط با پایابرش و دریافت مشاوره می‌توانید با شماره های 02151026000 و یا 09102275617، تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره خرید دستگاه برش گیوتین

به‌جز گیوتین، چه ابزارهای مکانیکی برای برش فلزات وجود دارد؟

با توجه به وجود صنایع متفاوت و نیاز به استفاده از فلزات در ساخت محصولات متنوع، دستگاه‌های گوناگونی هم برای برش انواع فلزات به تناسب نیاز صنعت و محصول نهایی، وجود دارد. از انواع این دستگاه‌ها می‌توان به برش با لیزر، برش با دستگاه پانچ CNC، برش توسط شعله و برش با پلاسما نام برد. هرکدام از این دستگاه‌ها دارای معایب و مزایای مخصوص به خود هستند و برای انواع مخصوصی از شرایط برش کاری، ماسب هستند.

در برش ورق فلزی با گیوتین امکان بروز چه خطاهایی وجود دارد؟

انجام برش ورق‌های فلزی با دستگاه گیوتین نیز، مانند دیگر دستگاه‌های موجود در صنایع برش و خم‌کاری فلزات، نیاز به دقت، اطلاعات جامع و کافی در مورد ورق فلز محصول و دستگاه و قطعات آن دارد. بنابراین اگر در رابطه با هرکدام از این بخش‌ها خطایی رخ بدهد، می‌تواند نتیجه نهایی را دچار اشکال کند. برخی از این ایرادات و نقص‌ها عبارت‌اند از تغییر شکل یافتن لبه‌ها، سوراخ شدن کناره‌های ورق، پیچ خوردن، خم شدن و ایجاد منحنی روی ورق فلز. برای جلوگیری از این نوع اتفاقات و ایجاد اشکال در محصول نهایی، نیاز است تا اپراتور دستگاه با آن آشنایی کامل داشته باشد و با چک کردن مرتب قطعات دستگاه، تعمیرات و رفع اشکال های سریع آن، از این دست نقص‌ها پیشگیری کند.